Hizmetler / Yaz Kursları

Çankırı Belediyesi bünyesinde 2009’dan bu yana yaz aylarında düzenlenen “Yaz Kursları”nın temel amacı; uygulanacak eğitimler çerçevesinde yaz aylarını verimli geçirmeyi ve kısa sürede çok yol kat etmeyi sağlamaktır. Kurslarımızdan, bir dönem (üç aylık süre) içerisinde ortalama 750 kişi faydalanmaktadır. Özellikle yoğun geçen bir eğitim-öğretim yılını geride bırakan gençler ile yeni öğretilerle kendilerini geliştirmek isteyen yetişkinler, kurslarımızın hedef kitlesini oluşturmaktadır.

Yaz kurslarının hizmete geçmesindeki diğer bir amaç ise; kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle kaybedilen zamanı geri kazanmaktır. Kurs kapsamında açılan branşlar, talepler doğrultusunda belirlenmekte ve tecrübeli öğretmen kadrosuyla çocuk ve genç katılımcılara verilmektedir.

Kursiyerlerin sıkılmamaları ve eğlenceli vakit geçirebilmeleri için derslerin verileceği mekanlar da titizlikle seçilerek, Çankırı’nın tarihi ve kültürel yapısını yansıtan medreseler, Tarihi Çamaşırhane, Hanımlar Lokali, Belediye Gençlik Merkezi, Çankırı Kalesi, Üniversite Kız Öğrenci Koordinasyon Merkezi ve açık alanlar kullanılmıştır.

Sonuç olarak; yaz kurslarına katılan bir öğrenci seçtiği alanla ilgili temel eğitimleri etkin bir biçimde alarak, bu alanda gelecekte ihtiyacı olan alt yapıya sahip olacaktır.

 

      6. Dönem 2014 Yaz Kurslarında açılan alanlar aşağıda verilmiştir. 


Çocuklara yönelik düzenlenen yaz kursları:  Kur’an-ı Kerim, el sanatları, takı tasarımı, bağlama, gitar, resim, işaret dili, pastacılık 

 
Başvuru Adresi: Abdülhalik Renda Mahallesi, Kırkevler Mahallesi Hanım Lokalleri ile Gülbahar Hatun Hanımlar Lokali
 --------------------------------------------------------

 
Kız öğrencilere yönelik düzenlenen yaz kursları: Rölyef, işaret dili, gitar, bağlama, ney, kaligrafi, pastacılık, güzel sanatlara hazırlık resim ve müzik 


Başvuru Adresi: Belediyenin 7. katında bulunan Üniversite Kız Öğrenci Koordinasyon Merkezi
--------------------------------------------------------- 


Erkek öğrencilere yönelik düzenlenen yaz kursları: Kur’an-ı Kerim ve bağlama 
Başvuru Adresi: Belediye Gençlik Merkezi   

 

Bu kategorideki diğer başlıklar
Çankırı Belediyesi
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. © Çankırı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü