Hizmetler / Gençlik Merkezi

Gençlerimizin boş zamanlarını sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, gençlik faaliyetlerini planlamak, programlamak, yönetmek, denetlemek, geliştirmek ve bunlarla ilgili organizasyonlar yapmaktır. Kısacası merkezimiz, kişisel ve toplumsal ihtiyaçlara cevap veren sosyal-kültürel bir kurumdur.

Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi, ilk şubesini 2009–2010 yılları arasında kurmuş, daha sonra öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine 2010–2011 yılları arasında da merkezin ikinci şubesi açılarak talep karşılanmıştır.

Gençlik Merkezimiz, üye sayısı ve hizmetleri bakımından, Çankırı’nın en büyük gençlik kuruluşudur. Gençler; yeniliklere ve gelişmelere açık olan Belediye Gençlik Merkezine gönüllülük esasına göre katılırken; gençlerin  sorumluluk alması, özgüven kazanması, grup halinde çalışmayı öğrenmesi, sıkı dostluklar geliştirmesi, projeler hazırlaması, karşılıklı saygı ve disiplin geliştirmeyi öğrenmesi, her üyenin kişisel yeteneği göz önünde bulundurularak iş bölümü yapılması ve özellikle liderlik vasıflarının öne çıkarılması amaçlanmıştır. Merkezde gençler için internet, bilardo, masa tenisi, müzik, resim, satranç gibi etkinliklerin  yanı sıra sosyo kültürel faaliyetleri yapma imkânı da sağlanıyor.

Merkez, ayrıca, üniversitenin kapılarını açmaya hazırlanan liseli öğrenciler ile üniversitede okuyan gençlerin eğitim ve öğretim süreçlerinde yanlarında olarak sıkıntılarını en aza indirgemeye yardımcı olmaktadır.

 

Bu kategorideki diğer başlıklar
Çankırı Belediyesi
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. © Çankırı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü