Çankırı Belediyesi

Çankırı’da Karla Mücadele Ekibi Önlemleri Artırdı

Mart ayının son haftasında meteorolojiden gelen uyarı ile harekete geçen Çankırı Belediyesine bağlı ekipler, gece saatlerinde başlayan kar yağışı için önlem almak amacı ile sabah saat 04.00’te harekete geçti. Ekipler, olası buzlanma ve donma ihtimaline karşı tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in talimatı ile karla mücadele ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren mesai yaptı.  Kar küreme çalışmaları, kar kalınlığının yaklaşık 4 cm’yi bulduğu Esentepe, Aksu, Abdülhalik Renda ve Karataş Mahallelerinin yüksek kesimleri ile Uluyazı ve Hastane bölgelerinde yoğunlaştı.

Hava sıcaklığının sıfır veya sıfırın altına düşmemesinden dolayı buzlanma olmadığını belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, şehir merkezinde ihtiyaç duyulan alanlarda solüsyon kullanıldığını, özellikle yüksek kesimlerde, rampa ve yokuş alanlarda yaya ve araç trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için tuzlama çalışmalarının yapıldığını kaydetti. Esen, birkaç gün daha sürmesi beklenen kar yağışı için önlemlerini arttırdıklarını söyleyerek araçlar, iş makineleri ve karla mücadele ekibi ile birlikte gece gündüz hazır bulunduklarını ifade etti.

 

Haber tarihi: 2021-03-24
Son eklenen 10 haber: